O mojej fotografii

O

Swojego pierwszego zdjęcia nie zrobiłem ani  „małpką”, ani aparatem cyfrowym… nie zrobiłem go też lustrzanką analogową 35mm. Jak by to nie dziwnie zabrzmiało, zrobiłem je jako dzieciak na molo w Sopocie aparatem AMI 66 o formacie negatywu 6×6 cm. Był to więc zdecydowanie nobilitujący dziś  „średni format”. Aparat był w całości plastikowy,  miał ostrość ustawioną „na stałe” i celownik lunetkowy.  Zdjęcia wywołałem po 10 latach a ten plastikowy aparat AMI mam do dziś. Pamiętam świetne czarno-białe reportaże publikowane w latach 80 w magazynach RAZEM i Przekrój, np. czarno-biały, gruboziarnisty fotoreportaż z festiwalu w Jarocinie.

Dostrzegania tematu, myślenia nad kadrem i manualnego ustawiania parametrów uczyłem się w okresie własnoręcznego wywoływania zdjęć czarno-białych w którym przez moje ręce przewinęły się różne manualne aparaty typu  Smena8M, Vilia, FED 5b ,  ZENIT12 XP i  niemiecka Praktica.  Potem nastąpiła przerwa i od czasu do czasu analogowy Canon.  Poważny powrót do fotografowania, nowe możliwości i plany dały kilka lat temu cyfrowe Canony oraz Fuji. Po latach tułaczki po różnych galeriach postanowiłem „postawić” własnego FotoBloga i dać sobie i innym możliwość oglądania DUŻYCH zdjęć o szerokości 990pix.  Lubię „filmowe”, klasyczne kadry. W swoich swoich fotografiach szukam przede wszystkim światła, możliwości opowiedzenia historii oraz uchwycenia w pojedynczym zdjęciu tego „momentu decydującego” w którym zawiera się opowieść,  temat lub przywołującego określone klimaty. Między innymi stąd nazwa tej strony internetowej.

me

images_skala_szarosci

Skala szarości pozwala sprawdzić czy masz prawidłowo ustawiony monitor. W dobrze ustawionym monitorze jesteś w stanie ujrzeć wszystkie odcienie, przy czym lewy kwadrat powinien być bielą a dwa prawe całkowitą czernią.

 

Your sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

error: Content is protected !!